Udział współpracowników na B2B W imprezach integracyjnych nie jest kosztem podatkowym

Bardzo często zdarza się, że firmy organizują imprezy integracyjne na które zapraszają nie tylko pracowników, ale także osoby na umowach o współpracy typu B2B, zawartych między przedsiębiorcami. Dotychczas fiskus nie kwestionował prawa do zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów wydatków na organizację takich imprez.

Jednak ostatnio Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej uznał, że wydatki ponoszone na koszty integracji, w części dotyczącej współpracowników to koszty reprezentacji i są one wyłączone z kosztów uzyskania przychodów.

WSA co prawda uchylił zaskarżoną interpretację stwierdzając, że ważny jest tu związek tych wydatków z funkcjonowaniem zespołów, realizujących konkretne zadania na rzecz klientów, złożonych zarówno z pracowników jak również współpracowników tej firmy. Jednak NSA na rozprawie w dniu 19 października br. uchylił zaskarżony przez organy skarbowe wyrok i przyznał rację fiskusowi. Zdaniem NSA, spółka nie może wydatków na imprezę integracyjną w części dotyczącej osób na umowach B2B zaliczyć do kosztów podatkowych. Zdaniem NSA, współpracownik to nie to samo co pracownik. W przypadku współpracowników będzie to reprezentacja.

BLOG

Ostatnie artykuły

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i zmianami podatkowymi.