Ministerstwo finansów planuje wydłużenie terminu na złożenie deklaracji CIT-8

Na oficjalnym Twitterze Ministerstwa Finansów pojawiła się informacja o przyjęciu poprawki poselskiej przez Komisję Finansów Publicznych dotyczącej wydłużenia terminu na rozliczenie i wpłatę CIT z 31 marca 2021 r. do 30 czerwca 2021 r.

Jest to kolejne przedłużenie terminu składania zeznań rocznych CIT. Rok temu resort finansów również umożliwił rozliczenie oraz wpłatę podatku dla osób prawnych w późniejszym terminie. Podatnicy mogli wówczas złożyć deklarację CIT-8 do 31 maja 2020 r., natomiast organizacje pozarządowe miały czas do 31 lipca 2020 r. Wydłużony był także termin na sporządzenie i zatwierdzenie sprawozdań finansowych: o 2 miesiące – dla jednostek podległych KNF oraz jednostek działających w sferze budżetowej, a o 3 miesiące – dla pozostałych jednostek. Przesunięcie to ma służyć poprawie płynności finansowej przedsiębiorców w okresie epidemii.

Nie pojawiła się ostateczna informacja, czy termin na sporządzenie sprawozdań finansowych zostanie wydłużony, ale – patrząc na praktykę z zeszłego roku – podatnicy CIT mogą się tego spodziewać.

BLOG

Ostatnie artykuły

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i zmianami podatkowymi.