MF przygotowało wersję testowej aplikacji KSeF

Ministerstwo Finansów w ramach przygotowań do wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur udostępniło bezpłatną aplikację do próbnego wystawiania i odbierania faktur ustrukturyzowanych. Nowe oprogramowanie, zwane „Aplikacja Podatnika KSeF” jest dostępne na portalu podatkowym MF. Aplikacja ta umożliwia podgląd e-Faktury poprzez anonimowy dostęp do niej po wskazaniu jej indywidualnych cech. Za pomocą aplikacji można też zweryfikować status wysyłki i możliwość pobrania Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO).

To już kolejna wersja testowego oprogramowania dla celów KSeF. W obecnym kształcie została wzbogacona m.in. o mechanizm ostrzegania przed możliwym wystawieniem e-Faktury z tym samym numerem faktury lub jej duplikatu. Dla przedsiębiorców prowadzących interesy z wieloma partnerami interesująca może być możliwość pobierania tzw. paczki faktur z poziomu listy faktur. Zawarto tam też kilka nowych narzędzi do wyszukiwania faktur i ich poszczególnych elementów.

Ministerstwo Finansów przestrzega, by dla celów testowych używać zanonimizowanych danych.

Gdy system KSeF już stanie się obowiązkowy (a ma się to stać z początkiem 2024 roku) trzeba będzie już podawać dane prawdziwe.

BLOG

Ostatnie artykuły

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i zmianami podatkowymi.